9C° Ozalj

6C° Slunj

‘Zmajice’ spasile meč loptu i nakon preokreta slavile u Zagrebu nad Mladosti II

Igračice trenera Dina Vasiljevića su oscilirale, dosta i griješile, ali pokazale sjajan karakter i koncentraciju kad je bilo najpotrebnije.

Odbojkašice Plavog zmaja večeras su u Zagrebu, u utakmici 15. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, nakon preokreta, pobijedile domaću Mladost II s 3:2 u setovima.

Zagrepčanke su u dvoboj ušle kao favoritkinje, trećeplasirane na ljestvici sa samo dva poraza u sezoni i čak devet uzastopnih pobjeda. Dugorešanke su oscilirale, dosta i griješile, ali su pokazale sjajan karakter kad je bilo najpotrebnije. Nakon glatko izgubljenog trećeg seta, u super uzbudljiva sljedeća dva bile su koncentriranije od domaćih igračica, spasile jednu meč loptu i na koncu upisale veliku pobjedu.

Prvi set ‘mladostašice’ su prelomile kod vodstva ‘zmajica’ 10:8. Serijom 8:2 preokrenule su na 16:12 i uzele ga s 25:18. U drugom su Dugorešanke povele 12:7, no Zagrepčanke su ih dostigle na 13:13. Kod 17:16 za Mladost, igračice trenera Dina Vasiljevića preokreću na 20:18. Zagrepčanke poravnavaju na 20:20, a onda Dugorešanke osvajaju pet poena u nizu i set s 25:20.

Nakon glatko izgubljenog trećeg seta Dugorešanke napravile preokret

Nadali smo se da će dobiveni set pozitivno utjecati na ‘zmajice’, no Zagrepčanke su treći osvojile vrlo glatko. Kod 6:3 napravile su seriju 8:1, pobjegle na velikih 14:4 i uzele ga s 25:11. ‘Mladostašice’ su i u četvrti krenule bolje i povele 9:6. Dugorešanke serijom 6:1 preokreću na 12:10 i odlaze na 22:17. Međutim, Zagrepčanke osvajaju šest uzastopnih poena, ponovo dolaze u vodstvo 23:22, a uskoro i do meč lopte (24:23). ‘Zmajice’ spašavaju meč loptu, uzimaju tri poena u nizu i s 26:24 odvode meč u peti set.

Domaća ekipa otvorila je odlučujući set vodstvom 5:2 i čvrsto ga držala sve do 10:7.  Tada Dugorešanke serijom 5:1 preokreću na 12:11 i dolaze do svoje prve meč lopte (14:13). Zagrepčanke su obranile tu i još dvije (15:14 i 16:15), ali četvrtu su ‘zmajice’ uspjele iskoristiti i s 18:16 doći do velike pobjede.

Odbojkašice Karlovca sutra od 15 sati gostuju u Vrbovcu kod istoimene domaće ekipe.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani