6C° Ogulin

4C° Ozalj

7C° Slunj

‘Zmajice’ uzele dva boda u Zagrebu, Karlovčanke poražene u Varaždinu

Dugorešanke pokazale karakter i napravile preokret, a Karlovčanke bile blizu boda, ali opet na gostovanju ostale praznih ruku

Odbojkašice Plavog zmaja danas su u Zagrebu, u 9. kolu skupine Centar Prve B nacionalne lige, pobijedile domaći Don Bosco s 3:2 i ubilježile treću uzastopnu pobjedu, a odbojkašice Karlovca večeras su u Varaždinu izgubile od Kitra Varaždina s 3:1 u setovima pa se i s petog ovosezonskog gostovanja vraćaju praznih ruku.

‘Zmajice’ su na gostovanju u Zagrebu pokazale veliku borbenost i, prije svega, jak karakter i 2:1 vodstvo Don Bosca preokrenule u 3:2 i osvojile dva boda. Možda mogu žaliti što nisu uzele sva tri jer da je bilo malo više koncentracije i sreće u drugom i trećem setu, mogle su se kući vratiti s punim plijenom.

Nakon uvodnih 4:4 u početnom setu, Dugorešanke su sa šest uzastopnih poena pobjegle na 10:4. Vodile su i 18:8, a onda su im se u završnici seta Zagrepčanke primakle na 21:17, ali su ga ipak dobile s 25:18. Na početku drugog domaća je ekipa povela 9:3 i u završnicu te dionice igra ušla s 19:13. Kod 20:15 Dugorešanke uzimaju šest poena u nizu i preokreću na 21:20. Imale su i vodstvo 23:21, no Zagrepčanke su serijom 4:0 došle do 25:23 i poravnanja.

Uvodni dio trećeg je bio vrlo izjednačen. Tada su domaće igračice povele 10:7 i držale tri poena prednosti do 17:14. Kod 18:17 ‘zmajice’ osvajaju tri uzastopna poena i preokreću na 20:18. Istom mjerom im uzvraćaju Zagrepčanke i ponovo dolaze do prednosti 22:21, no samo za kratko jer Dugorešanke s nova dva poena opet vraćaju prednost na svoju stranu (23:22). Nažalost, kao i u drugom setu, tu su stale i domaće igračice osvajaju i treći set s 25:23 i preokreću susret. Igračice trenera Dina Vasiljevića to nije previše pokolebalo. Dobro su otvorile četvrti set i povele 6:2. Zagrepčanke su im se malo primakle kod 12:9, no ‘zmajice’ su vrlo brzo ponovo odmakle na 15:11 i 19:14 te s 25:20 odvele susret u odlučujući peti set.

Zagrepčanke su u odlučujući igru krenule s 5:3, ali su Dugorešanke tada napravile sjajnu i po ishod susreta ključnu seriju 9:1, preokrenule na 12:6 i završile utakmicu s 15:10.

Karlovčanke propustile set loptu u četvrtom setu i priliku za barem bod

Karlovačke su odbojkašice na teškom gostovanju kod drugoplasiranog Kitra Varaždina odigralu svoju najbolju ovosezonsku utakmicu u gostima i prava je šteta što je nisu okrunile barem bodom. Borbenosti im nije nedostajalo, ali, nažalost, jest koncentracije i malo sreće u četvrtom setu, u kojem su propustile set loptu i priliku da susret odvedu u odlučujući peti.

U prvom setu Varaždinke su vrlo brzo došle do vodstva 10:4. Karlovčanke su im se uspjele potpuno primaknuti na 14:13 i 18:17. Kod 23:18 za domaće, igračice trenera Gorana Zeca osvajaju četiri poena u nizu i ponovo stižu na -1 (23:22), ali sljedeća dva uzimaju Varaždinke i s 25:22 dolaze do početne prednosti. Na početku drugog karlovačke odbojkašice prednost domaćih 6:4 preokreću u 10:7. Domaće ih prestižu na 16:15, Karlovčanke vraćaju prednost na svoju stranu (17:16 i 18:17), ali s tri poena u nizu Varaždinke ponovo dolaze do prednosti (20:18). Kod 22:21 za domaću ekipu, naše s dva uzastopna poena preokreću na 23:22 i uzimaju set s 25:23.

Dobitak seta, nažalost, nije kod Karlovčanki donio dodatni polet. Varaždinke su u trećem povele 9:1 i 11:2. Naše su se djevojke malo primakle na 12:7, no vrlo brzo domaće su ponovo odmakle i uvjerljivo uzele set s 25:14. U prvom dijelu četvrtog prednost je prelazila s jedne na drugu stranu. Kod 18:15 za Karlovčanke, Varaždinke serijom 4:0 preokreću na 19:18. U završnicu seta ulaze s vodstvom 23:21, a onda naše osvajaju tri uzastopna poena i dolaze do set lopte (24:23) za prvi ovosezonski bod u gostima. No, kao i mnogo puta ove sezone, nisu najbolje odreagirale pod tim pritiskom i Varaždinke su s tri poena u nizu s 26:24 završile susret.

Nakon nepotpunog 9. kola Plavi zmaj se popeo na 5. mjesto ljestvice sa 16 bodova, a Karlovac je ostao sedmi s 11. U sljedećem ‘zmajice’ dočekuju ekipu Siska, a Karlovčanke zaprešićko Nebo.