Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

‘Žuti’ bez problema upisali bodove protiv slabašne Verude

Najefikasniji u karlovačkom sastavu bio je Zlatko Gvozdanović sa 7 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Dubovca-Gaze večeras su u dvorani Osnovne škole Grabrik, u utakmici 5. kola Druge hrvatske lige Zapad, uvjerljivo nadigrali momčad Verude iz Pule rezultatom 35:21.

Protiv vrlo skromne gostujuće ekipe, koja je došla u oslabljenom sastavu u odnosu na prošlotjedni domaći dvoboj s Karlovcem II, ‘žuti’ su odigrali taman onoliko koliko im je trebalo da upišu treću ovosezonsku pobjedu. Mlako su ušli u utakmicu, što su Puljani iskoristili i u prvom poluvremenu solidno parirali. Međutim, u nastavku je gostima u potpunosti ponestalo snage pa su Karlovčani bez ikakvih problema došli do vrlo uvjerljivog slavlja.

U prvih desetak minuta utakmica je bila izjednačena, a onda su Puljani serijom od tri pogotka došli do vodstva 8:6 u 14. minuti i natjerali trenera Dinu Prezelja da pozove minutu odmora. Uozbiljili su se tada domaći, uzvratili serijom 6:1, vratili prednost na svoju stranu (12:9) i na odmor odnijeli tri pogotka viška (17:14). U petnaestak minuta nastavka ‘žuti’ su razriješili pitanje pobjednika. Puljani su jako pali snagom, zaredali s greškama i promašajima, a Karlovčani od 38. do 45. minute napravili seriju 5:0 i od 21:17 došli do 26:17. Trener Prezelj do kraja utakmice dao je minutažu i igračima s klupe, koji su u potpunosti ‘dotukli’ goste i nanijeli im težak poraz.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Zlatko Gvozdanović sa 7 pogodaka, Kordić je dao 6, Blašković i Rozgaj po 5, Mandić i Franko Horvat po 3, Baković i Bonić po 2, a Holjevac i Luketić po 1 gol. Šagovac je imao 12 obrana.

Ogulin u subotu dočekuje momčad 28. Aprila, a Karlovac II u nedjelju je domaćin Rovinju.