13C° Ogulin

16C° Ozalj

16C° Slunj

‘Žuti’ odnijeli dva vrijedna boda iz Gospića

Prelomili su utakmicu u drugom dijelu prvog poluvremena, kada su se s dvije serije pogodaka odvojili na 7 golova razlike.

Rukometaši Dubovca-Gaze večeras su u Gospiću, u dvoboju 12. kola Druge hrvatske lige Zapad, pobijedili posljednjeplasiranu domaću momčad Gospića rezultatom 27:23.

‘Žuti’ su susret na svoju stranu prelomili u drugom dijelu prvog poluvremena, u kojem su se uspjeli odvojiti na velikih 7 pogodaka viška. Početkom nastavka došli su i do +10, a onda su malo smanjili gas pa je domaćin do kraja utakmice uspio ublažiti poraz.

Igralo se pogodak za pogotkom do rezultata 7:6 za domaće, a onda su Karlovčani napravili seriju od šest uzastopnih golova i odvojili se na 12:7. Gospićani su im se uspjeli primaknuti na 13:10, no ‘žuti’ su u završnici prvog dijela zabili još četiri gola u nizu i otišli na poluvrijeme s vodstvom 17:10.

Nakon 8 minuta igre u nastavku Karlovčani dižu svoju prednost na velikih 21:11. Tada malo spuštaju tempo, no održavaju prednost i sigurno kontroliraju utakmicu. U 52. minuti Gospićani smanjuju zaostatak na -5 (25:20), u pretposljednjoj Blašković zabija za 27:21, a domaćini s dva gola u samoj završnici ublažavaju poraz.

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bili su Luketić i Gvozdanović s po 7 pogodaka, Blašković i Marić su dali po 5, Čavlović 2, a Mandić 1 gol.

Ovom pobjedom Dubovac-Gaza se probio na 6. mjesto ljestvice s 10 bodova, a u sljedećem kolu dočekuje sedmoplasiranu momčad Buzeta II.