24C° Karlovac

18C° Duga Resa

18C° Ogulin

18C° Ozalj

‘Žuti’ poraženi od Rovinja, utakmicu obilježilo vrlo slabo suđenje i velika nervoza

Strijelce domaćeg sastava predvodio je Zlatko Gvozdanović s 10 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Dubovca-Gaze danas su u Sportskoj dvorani, u utakmici 12. kola Druge hrvatske lige Zapad, poraženi od momčadi Rovinja rezultatom 26:24 i upisali prvi poraz u proljetnom dijelu sezone.

Obzirom su gosti u borbi za naslov prvaka i plasman u viši rang, a Karlovčani su, s dvije pobjede na kontu, imali veliku želju ‘skinuti im skalp’ i nastaviti pobjednički niz, znali smo da će to biti vrlo tvrda i neizvjesna utakmica. Na koncu je bila i vrlo nervozna, a tome su uvelike pridonijeli zagrebački suci Matko i Toni Buturović svojim čudnim odlukama i neujednačenim kriterijem, definitivno više na štetu domaćih. Već sredinom prvog dijela, po mnogima prestrogo, dodijelili su crveni karton Karlu Mandiću zbog grubljeg prekršaja, Blašković je već u 28. minuti zaradio treće isključenje, ali i tijekom svih 60 minuta izazivali su salve negodovanja s tribina i domaće klupe. Sve to, naravno, utjecalo je na koncentraciju karlovačkih rukometaša, koji su promašili velik broj zicera i napravili dosta neforsiranih grešaka, što ih je na koncu stajalo poraza.

Rovinjani su bolje otvorili utakmicu i u 5. minuti poveli 4:1. Domaći su se tri minute kasnije primakli na 5:4 i držali priključak do 17. minute, kada su gosti ponovo otišli na +3 (9:6). U 22. minuti Rovinjani dižu prednost na 12:7, Karlovčani u 28. smanjuju na 13:11, ali završnicu prvog dijela odigravaju slabo pa gosti s nova tri gola na odmor odlaze s velikih 16:11.

Domaći su bolje zaigrali u nastavku, pogotovo u obrani, i prava je šteta što u prvih 10 minuta drugog dijela to nisu kapitalizirali. Uspjeli su zaustaviti nekoliko uzastopnih napada Rovinjana, ali su s druge strane zapucali 3-4 zicera pa su gosti, od 17:14, serijom 5:1 ponovo odmakli na veliku prednost (22:15). U samoj završnici Karlovčani su iskoristili nekoliko gostujućih promašaja i pogrešaka, primakli se na -2 (25:23), ali za nešto više od toga nije bilo vremena.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Zlatko Gvozdanović s 10 pogodaka, Kordić je dao 5, Čavlović 3, Luketić i Krupa-Jurić po 2, a Blašković i Mandić po 1 gol.

Unatoč porazu, rukometaši Dubovca-Gaze ostat će na 4. mjestu ljestvice sa 14 bodova, a u sljedećem kolu gostuju kod Buzeta II. Karlovac II sutra od 16 sati u Sportskoj dvorani ugošćuje posljednjeplasiranu momčad Verude iz Pule.