24C° Karlovac

18C° Duga Resa

18C° Ogulin

18C° Ozalj

‘Žuti’ se vrlo lako obračunali s Kozalom II i došli do devete ovosezonske pobjede

Prvi strijelac domaće ekipe bio je Luka Kordić s 9 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Dubovca-Gaze danas su u dvorani ‘Mihajla Prezelja Mitile’ na Dubovcu, u dvoboju 16. kola Druge hrvatske lige Zapad, vrlo uvjerljivo nadigrali momčad Kozale II iz Rijeke rezultatom 38:14.

Skromni Riječani doputovali su sa samo sedam igrača pa, iako je i domaćin bio desetkovan, vrlo lako je došao do bodova. Razlika u kvaliteti obilato je bila na strani Prezeljeve momčadi, koji je iskoristio dvoboj za pružanje veće minutaže mladim igračima s klupe.

Riječani su parirali do 7. minute i rezultata 5:4. Onda su Karlovčani ubacili u brzinu više, serijom 7:0 odmakli na 12:4 i do odmora podigli prednost na +12 (19:7). Visoko vodstvo bila je prilika za ulazak igrača s klupe, koji su solidno odradili nastavak i potpuno ‘potopili’ slabašne goste. Zanimljiva situacija dogodila se u 57. minuti. Riječanima je jedan igrač bio izvan igre zbog ozljede, a onda su još dvojica zaradila isključenja pa ih je na terenu, uz vratara, ostalo samo troje protiv kompletne domaće ekipe. U tom trenutku karlovačka klupa povukla je lijepi fair-play potez, izvukla iz igre trojicu svojih igrača i do povratka gostujućih igrača igrala tri na tri.

Prvi strijelac domaće momčadi bio je Luka Kordić s 9 pogodaka, Matijašić je dao 7, Blašković i Rozgaj po 4, Boljkovac i Vrgoč po 3, Franko Horvat i Bajrić po 2, a Holjevac. Matija Belavić, Čavlović i Delač po 1 gol.

Devetom ovosezonskom pobjedom rukometaši Dubovca-Gaze ostali su na 4. mjestu ljestvice s 18 bodova, a Karlovac II, koji je u ovom kolu bio slobodan, bi trebao zadržati 6. poziciju. U pretposljednjem kolu Dubovac-Gaza dočekuje Senj, a Karlovac II gostuje kod Kozale II.