Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

‘Žuti’ slavili u županijskom dvoboju u Ogulinu, Karlovac II poražen u Kašteliru

Zlatko Gvozdanović je bio prvi strijelac Dubovca-Gaze s 9 pogodaka, Luka Turković kod Ogulinaca s 8, a Luka Baršić je u porazu Karlovčana zabio 11 pogodaka.

OGULIN – U županijskom dvoboju 2. kola Druge hrvatske lige Zapad, odigranom večeras u Sportskoj dvorani u Ogulinu, momčad Dubovca-Gaze pobijedila je domaćina 23:22, a Karlovac II je na gostovanju u Kašteliru poražen od 28. Aprila rezultatom 29:27.

Bolja obrana i veća koncentracija presudila u korist ‘žutih’

Odličan županijski dvoboj odigrali su Ogulinci i Karlovčani večeras u Ogulinu. Bila je to vrlo izjednačena utakmica dobrih obrana i raspoloženih vratara, u kojoj je na koncu presudila nešto bolja obrambena faza igre Karlovčana i veća koncentracija u završnici. Domaćin je bio malo brzoplet u napadu, a momčad trenera Dine Prezelja upravo to je uspjela korigirati u odnosu na prošlotjednu domaću utakmicu s Arenom i odigrati discipliniranije.

Ogulinci su bolje otvorili susret i u 10. minuti poveli 6:2. No, uslijedilo je deset minuta bolje igre ‘žutih’ i preokret na 9:7. U samoj završnici prvog dijela domaći poravnavaju na 10:10, a pogotkom Bakovića Karlovčani ipak na odmor odnose minimalnu prednost (11:10). Turković i Drašković zabili su početkom nastavka za vodstvo Ogulina 12:11, ali odmah su uzvratili ‘žuti’ i preokrenuli na 14:12. Zadnje poravnanje bilo je pri rezultatu 19:19, a onda su Mandić i Gvozdanović odveli u 56. minuti Karlovčane na +2 (21:19). U 58. minuti Gvozdanović zabija za 23:21, a Ogulinci do kraja ublažavaju poraz.

U ogulinskoj momčadi najefikasniji je bio Luka Turković s 8 pogodaka, Andrija Poljak je dao 6, Drašković, Gaši i Gašparović po 2, a Stipetić i Puškarić po 1 gol. Kod Karlovčana prvo ime bio je Zlatko Gvozdanović s 9 pogodaka, Mandić je dao 4, Marić 3, Kordić 2, a Matijašić, Blašković, Baković, Čavlović i Rozgaj po 1 gol.

Karlovac II u završnici sustigao domaćina, ali ostao bez bodova u Kašteliru

Vrlo mlada ekipa Karlovca II trenera Dragomira Požege gostovala je u Kašteliru kod momčadi 28. Aprila. Nije odigrala pretjerano dobru utakmicu i gotovo 50 minuta bila je inferiorna u odnosu na domaćina, koji je imao sigurnu prednost. Međutim, u završnici se probudila i serijom pogodaka došla u priliku ostvariti pozitivni rezultat, no ipak u tome nije uspjela.

Domaćin je krenuo bolje i u 13. minuti poveo 7:3. Sljedećih osam minuta Karlovčani preuzimaju inicijativu i serijom 5:2 smanjuju na 9:8. Međutim, završnicu poluvremena odigravaju slabije i dopuštaju domaćinu da na odmor ode s +5 (15:10). Nakon desetak minuta igre u nastavku 28. April je stigao do velikih +8 (21:13) i činilo se da je utakmica u potpunosti riješena. Međutim, od 53. do 58. minute Karlovac II radi seriju 5:0 i od 26:20 dolazi na samo pogodak zaostatka (26:25). Osvojio je i loptu pri tom rezultatu, no vrlo brzo ju je izgubio, domaćin je zabio za +2 i sačuvao prednost do kraja susreta.

Najbolji igrač karlovačke ekipe večeras bio je Luka Baršić sa čak 11 pogodaka, Magdić je dao 4, Ćelić i Boka po 3, Balen i Ribić po 2, a Katavić i Debelić po 1 gol.

U 3. kolu Dubovac-Gaza dočekuje 28. April, Ogulin gostuje u Puli kod Arene, a Karlovac II je slobodan.