– Kada nismo imali stalni postav, prije 4 godine broj posjetitelja je bio oko 3 tisuće, no kada smo prije 3 godine uveli stalni postav, od tada do danas, broj posjetitelja se popeo godišnje na 14 i pol tisuća, ističe Stjepan Bezjak, ravnatelj Zavičajnog muzeja Ozalj.
Muzej u svojoj ponudi ima nekoliko programa i projekata koji su generator kulturnog života u Ozlju. Tu su najznačajniji Večera sa Zrinskim, Ozaljski kulturni balovi i putevi Slave Raškaj.
-Godišnje organiziramo šest ili sedam različitih izložbi, a u posljednjih nekoliko godina organizirali smo pet izložbi ozaljskih slikara amatera. Uvijek su dobro posjećene, a nama je važno poticati mlade umjetnike u njihovom radu. Njima je potrebno da se za njih čuje i da se pokaže njihov rad, objašnjava Bezjak.
Iz Muzeja uskoro najavljuju i projekt "Hrvatski velikani". On će obuhvatiti ciklus malih knjižica koje će sažeti povijest slavnih osoba.