56-godišnjem Renku se sudilo po tri točke optužnice, zbog krivotvorenja dokumenata te dvije pljačke iste poslovnice Hrvatske pošte u Karlovcu. Za svaku pljačku je osuđen na po pet godina i četiri mjeseca zatvora, dok je zbog krivotvorenja iskaznice osuđen na godinu dana zatvora.
– Okrivljenik je osuđen na jedinstvenu kaznu zatvora od devet godina i šest mjeseci zatvora. U kaznu mu je uračunato i vrijeme koje je proveo u pritvoru od 17. svibnja – kazala je glasnogovornica Županijskog suda Alenka Laptalo.
Podsjetimo Renko je 19. rujna na suđenju priznao kako je 17. svibnja opljačkao poštu u karlovačkom naselju Švarča te pritom odnio novac i bonove za telefon u vrijednosti nešto manjoj od 30 tisuća kuna. No, pljačku iste poslovnice, izvršenu 25. travnja, kada je otuđeno oko 18 tisuća kuna, Renko nije priznao.
Obje pljačke su počinjene na identičan način, istim oružjem, a razbojnik je imao gotovo istu odjeću. Renko je priznao i da je krivotvorio osobnu iskaznicu na ime Zlatko Mijić.
Policija je Renka uhvatila u ukradenom automobilu, na autocesti prema Zagrebu, pola sata nakon pljačke 17. svibnja. U vozilu su tada pronađeni pištolj valter s prigušivačem, novac, bonovi, maskirna kapa i suzavac.
Prilikom izricanja presude, kao otegotne okolnosti uzete su mu u obzir ranije počinjena kaznena djela krađa i razbojništava za koja se Renka tereti. Naime do sad je 23 puta kažnjavan, većinom zbog imovinskog kriminala.
Renko, će pravomoćnost presude čekati u pritvoru, a tamo će sigurno dočekati i postupak koji će protiv njega, vjerojatno, biti pokrenut na dubrovačkom području.
PU dubrovačko-neretvanska za Renkom je, naime, izdala tjeralicu zbog osnovane sumnje da je 23. ožujka u Dubrovniku opljačkao turističku agenciju Gulliver, što je zabilježeno i na sigurnosnoj kameri.