Razbojništvo u mijenjačnici Pažulj, početkom ožujka, počinio je sam 18-godišnjak, dok je za pljačku početkom kolovoza u mijenjačnici “Andy R” imao i 17-godišnjeg kompanjona. U obje akcije ukrali su oko 132.000 kuna.
– Jučer je 18-godišnjak iz Karlovca priveden je istražnom sucu Županijskog suda u Karlovcu, jer je dana 03.03.2008.g. uporabom pištolja izvršio razbojništvo u mjenjačnici “Pažulj” u Karlovcu. Materijalna šteta 20.000,00 kuna.
Provedenom kriminalističkom obradom utvrđeno je da su dana 08.08.2008.g. 18-godišnjak i 17-godišnjak uz prijetnju pištoljem izvršili razbojništvo u mjenjačnici “Andy-R” u Karlovcu. Materijalna šteta 111.721,00 kuna – izvjestila je glasnogovornica PU karlovačke Tanja Petrić.
Obojica mladih razbojnika jučer su privedena stražnom sucu Županijskoj suda u Karlovcu. 17-godišnjak je pušten da se brani sa slobode, dok je 18-godišnjaku određeno 48-satno zadržavanje