– Vrlo smo zadovoljni što napokon dolazi do kraja te agonije, mislim da će sa tim potpisom i daljnjim ulaganjem KIM napokon stati na zdrave noge, mislim da je krajnji trenutak bio da se to završi, a sutra je 18., zadnji dan prolongacije natječaja, znači, krećemo zadnji trenutak, 5 do 12, znači 5 do 12 je sve riješeno, naglašava predsjednik Radničkoga vijeća Dubravko Desović.
I tako će sutra, točno u 13 sati, sve biti riješeno. Predstavnici “Dukata” ući će u KIM, obaviti primopredaju i staviti točku na “i”.
– Očekujem da će se u KIM-u početi raditi dobro i kvalitetno, sad, kakav će biti razvojni plan, još ne znamo jer nam nije dato na uvid, to ćemo vidjeti kada “Dukat” sutra preuzme KIM, sigurno da će se razgovarati o tome, kaže Desović.
A u “Dukatu” su već najavili izdašno ulaganje u KIM, što s nestrpljenjem očekuju njegovi kooperanti, ali prije svega 220 radnika koji iščekuju vedriju budućnost.
– Ovo je samo završni čin cijele priče, dok je sudbina KIM-a riješena onda kada je “Dukat” dao najbolju i najkvalitetniju ponudu za većinski paket dionica, kaže direktor KIM-a Željko Mrljak.
A “Dukat” je i jedini predao ponudu za kupnju preostalih 24,5% dionica karlovačkog KIM-a. Za kupnju novog paketa “Dukat” je ponudio 5,7 milijuna kuna, odnosno 225 kuna po dionici.