Najbolje rezultate ostvarili su seniori i seniorke, koji su prvi nakon 1. kola. Starije kadetkinje su treće, a limači četvrti.
Pojedinačno prvog dana natjecanja istaknula se Matea Car, koja je bila druga na 60 metara i na 300 metara s preponama. Lucija Petrunić bila je peta kod starijih kadetkinja na 60 metara. Štafeta 4×100 metara starijih kadetkinja u sastavu Petrunić, Srakočić, Crnjak i Car bila je četvrta, a štafeta limača u sastavu Belčić, Gorščak, Dolšak i Valentić bila je peta.
Drugog dana natjecanja najuspješnija je bila Ivana Starešinčić, koja je pobijedila kod seniorki na 100 i 400 metara. Helena Ferkula bila je treća u bacanju diska i druga u kladivu.
Nakon 1. kola HALS-a slijedi pauza, koju će Karlovčani iskoristiti za pripreme pred glavni dio sezone. U Pulu u reprezentativni kamp pozvani su Katarina Smiljanec i trener Saša Belčić, a zajedno s njima tamo će dio priprema obaviti Ivana Starešinčić, Antonia Humski, Matea Car, Lucija Petrunić i Alen Dervišević. Petnaestak mlađih natjecatelja s trenerisom Katicom Milčić obaviti će četverodnevne mini pripreme u Selcu.