Tako je u Oštarijama, preksinoć, žena nožem ubola izvanbračnog supruga. A sve je počelo svađom ispred obiteljske kuće.
– U utorak, oko 22 sata, došlo je do verbalnog, a potom i fizičkog sukoba između 36-godišnjaka i 24-godišnjakinje. Žena, pod utjecajem alkohola, 1,91 g/kg, kuhinjskim nožem zadala je lake tjelesne ozljede, okvalificirane u Općoj bolnici, izvanbračnom suprugu. Jučer je dovedena u Istražni centar Županijskog suda u Karlovcu, gdje joj je izrečena mjera zabrane približavanja oštećenom – navela je glasnogovornica PU karlovačke Tanja Petrić.
Kaznenu prijavu zbog nasilničkog ponašanja u obitelji zaradio je 50-godišnji Karlovčanin. On je još od početka prošle godine zlostavljao i bivšu suprugu i sina.
– Utvrđeno je da je 50-godišnjak iz Karlovca, od veljače 2008. do svibnja ove godine, u alkoholiziranom stanju, u četiri navrata vrijeđao te psihički zlostavljao 46-godišnju bivšu suprugu i 22-godišnjeg sina, zbog čega je i prekršajno prijavljen. Protiv istog slijedi kaznena prijava zbog nasilničkog ponašanja u obitelji – navela je Petrić.
Istovjetnu kaznenu prijavu dobio je i 21-godišnji Karlovčanin koji je godinama zlostavljao roditelje.
– Utvrđeno je da je 21-godišnjak u periodu od prosinca 2006. do 14. rujna ove godine u četiri navrata vrijeđao, te fizički i psihički zlostavljao svoje roditelje, stare 54 i 49 godina, zbog čega je prekršajno prijavljivan. I protiv njega slijedi kaznena prijava zbog nasilničkog ponašanja u obitelji – izvijestila je glasnogovornica.
Osim ova tri, od jučer su zabilježena još dva slučaja nasilničkog ponašanja u obitelji i to u Dugoj Resi i Karlovcu. Njihovi su akteri zaradili samo prekršajne prijave.