Konobar Ivica Stojčić kazao je da su Vogrinc i Goršić u Astralis te kobne večeri stigli u 22,30 sati, a da im se oko ponoći pridružio Danijel Trupković.
Čim je stigao, Trupković je otišao na WC, sjećao se Stojčić, ali se brzo i vratio, te nešto rekao dvojici prijatelja. Nakon toga su oni platili račun, pokupili jakne i otišli. Stojčić kaže da Goršić, prema onome što je on vidio, nije otišao na WC-u u periodu od 22,30 do pola noći. Ono što se događalo vani, na parkiralištu, gledao je iz kafića.
Drugi svjedok, Ivan Jedvaj, dugogodišnji je Goršićev prijatelj. Na njegov poziv stigao je u Astralis na piće, kako bi proslavili Vogrinčev izlazak iz zatvora, objasnio je.
I Jedvaj je vidio Trupkovića da odlazi na WC i brzo se vraća, a kad se vratio, Vogrincu je rekao " Ti tu ne bi trebao biti" te su sva trojica uzeli kapute i izašli van, svjedočio je Jedvaj. Niti on nije vidio Vogrinca i Goršića da idu na WC.
Niti Jedvaj nije izlazio van iz kafića, već je događaje na parkiralištu pratio "iznutra". VIdio je, kaže, da jedna osoba ima neki predmet, dug oko 30 cm, kojim je lupala po vozilu, dok su ostali okupljeni oko Goršićevog automobila, po automobilu lupali rukama.
Niti prvi svjedok konobar, niti Goršićev prijatelj nisu vidjeli, kažu danas na sudu, da je netko od okupljenih oko Goršićevog automobila pao.
Suđenje se nastavlja u 12 sati, danas, ispitivanjem novih svjedoka.