Radio Mrežnica
ZIMSKA SLUŽBA Podijeli

U veljači na dugoreške ulice “bačeno” 610 tisuća kuna, 53 tone soli i 130 tona pijeska

Ove godine s pijeskom su bili obazriviji jer su razmišljali o šteti za automobile, ali i tome da pijesak zatrpava odvodnju

Snježna veljača razlog je što je u ovom mjesecu na dugoreške ulice “bačeno” čak 610 tisuća kuna za Zimsku službu, –  53 tone soli i 130 tona pijeska. No, dugoreške ulice ovih se dana ubrzano čiste od pijeska, iako se još sa zebnjom očekuje ovaj vikend i moguća nova posipavanja, odnosno troškovi.

Podaci su to s kojima barataju gradonačelnik Tomislav Boljar i direktor Čistoće Marijan Kovačić. Ove godine zimska je služba barem što se bacanja pijeska na prometnice tiče, bila obazrivija. – Balansirali smo s posipavanjem pijeska jer osim oštećenja automobila, zatrpava i odvodnju te kanale, objasnio je Boljar.

Prosječni troškovi zimske službe u D.Resi su oko 400 tisuća kuna, dok je bilo zima kad su bili udvostručeni

Troškovi zimske službe još će rasti jer se ovima iz veljače moraju pribrojiti oni iz prosinca te siječnja.

Inače, ovih dana 13 radnika Čistoće ubrzano čisti dugoreške ulice od pijeska, kaže direktor Čistoće Kovačić.

Požalio se danas i da ga se za zadnjeg snijega tražilo da čisti cestu od Poleta prema crkvi kroz šumu “jer se neki onuda šeću”, pa dodao i da su na Trgu hrvatskih mučenika stanari gledali s prozora radnike Čistoće koji su čistili parkirna mjesta. – Ima onih koji nisu u stanju očistiti ni parking, a naši su ljudi 6 dana radili po 2o sati, rekao je.

 

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više