Ministar Ćorić: Iduće godine početak radova na Babinoj gori, do tad nabava kanti, izgradnja sortirnica i reciklažnih dvorišta
Do kraja ove godine za Babinu goru odluka o financiranju, projekt se procjenjuje na 25 milijuna eura
Ministarstvo zaštite okoliša ove godine će raspisati natječaje za nabavu svega potrebnoga da bi se u Hrvatskoj započelo s cjelovitim razvrstavanjem otpada.
Karlovačka županija, njeni gradovi i općine aktivno sudjeluju na tim natječajima, kaže ministar Tomislav Ćorić i očekuje da će tako i nastaviti.[sound link=”http://radio-mreznica.hr/wp-content/uploads/2018/05/otpad_coric_01.mp3″]
– Do kraja godine očekujemo prijavu još šest jedinica lokalne samouprave za reciklažna dvorišta u Karlovačkoj županiji, otvoren je natječaj za edukativne i informativne aktivnosti, otvoren je natječaj za spremnike. U narednom razdoblju otvorit ćemo natječaj za izgradnju sortirnica…
Da bi priča o zbrinjavanju otpada u karlovačkoj županiji bila zaokružena nedostaje Centar za gospodarenje otpadom na Babinoj gori. Gradnja još nije započela, ali mogla bi uskoro, kaže Ćorić.[sound link=”http://radio-mreznica.hr/wp-content/uploads/2018/05/otpad_coric_02.mp3″]
– Do kraja ove godine očekujemo donošenje odluke o financiranju ovog projekta. Govorimo o projektu vrijednom do 25 milijuna eura. Dakle, iduće godine bi trebali krenuti radovi na Babinoj gori, to je ono što mi očekujemo u Ministarstvu. U ovom trenutku, prema stadiju u kojem se ovaj projekt nalazi, vjerujemo da je to objektivno i realno, zaključio je Ćorić.