– Raznim predavanjima, eksperimentima i predstavom učenici će predstaviti život ovog velikog znanstvenika, nekadašnjeg učenika “Gimnazije”. Tesla je maturirao u karlovačkoj Realki i zato smo krenuli s projektom još u rujnu. Sad se to privelo kraju i sutra je službeno otvorenje izložbe i službeno predstavljanje projekta i svega što su djeca radila, rekla je voditeljica projekta, profesorica fizike Tanja Mihaljević.
Cijeli projekt koji se sastoji od izrade Teslinih patenata i eksperimenata koje je dvadesetak gimnazijalaca samo radilo, bit će predstavljen tijekom ovog tjedna.
– Budući da toga ima jako puno i djeca su si dala truda, u toku tjedna i slijedećeg tjedna ćemo predstaviti sve grupe koje su radile na projektu, dodala je Mihaljević.