Plovidba niz Kupu od Karlovca do Šišljavića kao sjećanje na povijest
Organizator je Udruga Esperanto iz Siska
Plovidba rijekom Kupom od Karlovca do Siska ove godine održava se po jubilarni, deseti put.
Organizator je Udruga Esperanto iz Siska koja na ovaj način obilježava Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, četrdeset godina svog rada, ali i sjećanje na Žitni put koji je bio aktivan na ovom potezu u 18. i 19. stoljeću. Tada je Kupom iz Siska prema Karlovcu stizalo žito, a natrag sol i masline, kažu u Udruzi.
Plovidba traje pet dana, pet etapa po 30 kilometara, a današnja koja je krenula iz Karlovca završit će u Šišljaviću, da bi sutra krenuli put Pokupskog.