Voda iz Velemerića konačno ispravna za piće
Krivac je vjerojatno netko tko je svoju oranicu “nahranio” gnojnicom
Voda iz izvorišta Velemerić konačno je ispravna za piće.
Pokazala su to najnovija istraživanja. Voda je bakteriološki ispravna i čista, kažu u Komunalnom. Tako je nakon tjedan dana vode koja je smrdjela i bila odvratnog okusa, konačno situacija riješena. U Komunalnom ne navode razlog onečišćenja, no gotovo je sigurno da je vodu zagadila gnojnica, odnosno netko od mještana koji je njome “nahranio” oranice, a onda sadržaj dospio do izvora kojim se vodom opskrbljuje Barilović, Duga Resa i Krnjak.