Gospodarstvo će pročišćavanje otpadnih voda plaćati 3,14 kuna po kubiku kupljene vode plus 10,44 kune po gospodarstvu za troškove sustava. Njima će ukupni računi s novom stavkom porasti za 1736 kuna.
Dobra vijest za one koji su obveznici plaćanja ove nove stavke na računu jest da će njima biti smanjen iznos koji plaćaju za zaštitu voda, rekao je na brifingu s novinarima kod grdonačelnika Damira Jelića, direktor Vodovoda i kanalizacije Ivan Mrzljak.
Ovakva cijena pročišćavaja otpadnih voda je formirana kao najniža moguća, nastavlja Mrzljak dodavši da će se nakon godine dana cijenu analizirati i vidjeti je li bila preniska, previsoka ili dovoljna za podmirivanje troškova rada karlovačkog pročistača otpadnih voda.
Ova odluka ne mora na Gradsko vijeće, već je na prijedlog direktora svoju suglasnost dao gradonačelnik.
Inače, na karlovački sustav odvodnje odnosno pročistač mogu se priključiti i općina Barilović i Grad Duga Resa. Ako Gradu Karlovcu podnesu zahtjev i to im odobri Gradsko vijeće tada će i stanovnici Barilovića i Duge Rese plaćati spomenutu cijenu pročišćavanja otpadnih voda.