Barem sedam migranata dosad pokopano na našim grobljima
Groblja Jamadol, Skakavac, Popović Brdo, Kamanje i Lipa zasad su mjesta posljednjih počivališta, a uskoro će jedan ukop biti na području općine Netretić
Tijela barem sedam migranata ukopana su dosad na grobljima diljem Karlovačke županije, a uskoro će uslijediti još jedan ukop.
Riječ je o područjima na kojima su migranti stradali, odnosno mjestima njihove smrti. Općina ili grad tada preuzima njihovo tijelo i obavlja ukop nakon obavljene obdukcije.
Troškovi ukopa padaju na račun općina i gradova
Nepoznati migrant ukopan je tako na groblju Reštovo u Kamanju po kršćanskom običaju i uz trošak 6691 kunu, potvrdili su u općini Kamanje.
Tijelo jednog migranta ukopano je i na groblju Lipa u općini Generalski Stol, a još jedan migrant ukopan je na području Tounja i to su neslužbeni podaci s obzirom da iz ove dvije općine nitko nije odgovorio na naš upit.
Na grobljima kojima upravlja karlovačko Zelenilo dosad su obavljena 4 ukopa – 3 nepoznatih osoba i jedan osobe čiji je identitet poznat. Ta je osoba ukopana po islamskom običaju uz suglasnost i prisustvo predstavnika Medžlisa Karlovac, kažu u Zelenilu. Pokopani su na groblju Jamadol, Skakavac i Popović Brdo. Cijena osnovnog ukopa je od 2800 kuna nadalje i svi su ukopani u jednostruka grobna mjesta, zbog kasnije identifikacije i moguće ekshumacije.
Inače, upravo Zelenilo po nalogu Županijskog državnog odvjetništva prevozi tijela pokojnika na obdukciju u Zavod za sudsku medicinu i kriminalistiku u Zagrebu i onda ih i preuzimaju. Nakon dobivene dozvole za ukop i narudžbenice policije, Zelenilo ukopa pokojnike na dostojanstven i primjeren način, bez obzira je li riječ o nepoznatoj ili poznatoj osobi. U tom duhu pokapaju se i ostali migranti na ostalim grobljima. Ovih dana tijelo još jednog migranta trebalo bi biti pokopano na nekom od groblja na području općine Netretić.
FOTO: groblje Jamadol Zelenilo.hr