Scenarij je isti kao i prijašnjih godina – povorka u subotu, 9. veljače kreće u 14 sati ispred DVD-a Duga Resa prema kinu gdje će biti izabrane najljepše pojedinačne i grupne maske.
Ovaj događaj zajedno organiziraju Grad Duga Resa, društvo "Naša djeca", Turistička zajednica, Pučko otvoreno učilište i Izviđački odred "Spider" i pozivaju sve građane da se pridruže povorci.
Makenbal u Ozlju bit će u nedjelju, 10. veljače. Počinje u 15 sati kod spomenika, a već sad se zna da će se predstaviti tri dječje skupine – vrtića Zvončić, učenika 1. razreda ozaljske Osnovne škole te Centra za kulturu Mahično te tri odrasle skupine – Vrhovačke grinte, Vivodinske maske i Ozaljski fašuširi.
Dobrodošli su svi da se zabave uz kuhano vino i krafne i glazbeni sastav Exclusive band.
Društvo "Naša djeca" organizator je Dječjeg maskenbala u Ogulinu koji će se održati u nedjelju, 10. veljače u Gradskoj sportskoj dvorani u 16 sati. Najave "velikog" maskenbala u ovome gradu nema.
Tako je i u Karlovcu – povorke velikih maškara nema već godinama, održava se samo ona dječijih vrtića. Međutim, službene najave za ovogodišnju dječju maškaranu povorku još nema. Poznato je tek da će se na području Karlovca maskenbali održati u Tuškanima ovoga petka 8. veljače te u Gimnaziji 12. veljače.