Ožujak, kažu, dobio je ime po riječi lažujak, lažac, upravo zato jer je vrijeme u ovom mjesecu najpromjenjivije. Ujedno je to i najvjetrovitiji mjesec u godini u unutrašnjosti, a na moru proljeće ne stiže prije nego svoje otpušu tri marčane bure. I još jedna zanimljivost, latinsko ime ožujka dolazi od rimskog boga rata – Marsa, pa se ovaj mjesec smatra dobrim za vojne akcije.
I na našem području trebalo bi s ožujkom konačno svanuti sunce, no dosadna magla neće mu se tek tako prepustiti. Temperature bi išle do 10 stupnjeva kad se raziđe magla, a i za vikend će biti slično vrijeme.
I još jedna zanimljivost. Ne tako daleke 2005. godine, početak ožujka u Karlovcu bio je iznimno hladan. Zabilježena je temperatura od – 18 stupnjeva, a u Ogulinu -19.