Od ponedjeljka cijepljenje u 6 domova zdravlja Karlovačke županije, liječnici će zvati zainteresirane
Cijepljenja po domovima zdravlja i kod obiteljskih liječnika
Pripreme za masovna svakodnevna cijepljenja u Karlovačkoj županiji su u punom jeku. Od ponedjeljka 3. svibnja do 30. lipnja građani će se moći cijepiti na punktovima, ali i kod svojih obiteljskih liječnika. Tako će započeti treća faza.
Zainteresirane će na cijepljenje i dalje pozivati njihovi liječnici te ih ili upućivati na punktove po domovima zdravlja ili u svoje ordinacije.
Stacionarni punkt je u dvorani Ekonomske škole za karlovačko područje, a ubuduće će biti i za one iz okolnih mjesta koje će se pozivati preko platforme Cijepise, toliko spominjane po svojoj nefunkcionalnosti.
U dvorani Ekonomske škole sutra će 12 liječnika iz Doma zdravlja Karlovac još cijepiti građane iz “druge faze” – starije i kronične bolesnike, ali i novinare
Punktovi će biti i u svih šest domova zdravlja – Karlovac, Duga Resa, Ogulin, Ozalj, Slunj i Vojnić.
Građane će se u spomenutom periodu, 3. svibnja do 30. lipnja, prvom dozom cijepiti svaki dan, od ponedjeljka do petka, a vikendima će se organizirati procjepljivanja drugom dozom.
Podsjetimo, tjedno se planira pocijepiti oko 6.000 građana, ukupno 54.ooo u županiji.