Radio Mrežnica
DIGNITAS Podijeli

Dijabetičarima stiže redukcija i umjesto 100 trakica, dobivat će 50. “Pacijente gurate u siromaštvo”

Udruga Dignitas upozorila na ono što slijedi od 5. lipnja

Osobe oboljele od dijabetesa tipa 2 od 5. lipnja imat će smanjeni broj trakica sa 100 na 50 komada, upozorava Udruga za zaštitu dostojanstva i jednakosti  pacijenata Dignitas.

Radi se o odluci HZZ-a koja dijabetičarima na oralnoj terapiji smanjuje za pola broj trakica za provjeru razine šećera u krvi, a u udruzi to smatraju krajnje nedopustivim. Jedna kutija od 50 komada košta najmanje 200 kuna, a kako kažu, naši dijabetičari ionako dovoljno nadoplaćuju dodatno svoje terapije koje primaju. – Nemojmo raditi sve na tome da pacijente guramo u siromaštvo jer je ionako većina njih na rubu siromaštva.

– Koliko je važno da se pacijenti oboljeli od dijabetesa konstantno kontroliraju to bi vi trebali znati bolje od nas, jer jako dobro znamo koje posljedice dugotrajne dijabetes nosi od moždanih udara, amputacija i sl.
Ako na ovim pacijentima i na ovaj način mislite uštedjeti i provesti reformu zdravstva, onda bolje da i ne idete u njih.
Našu potporu u ovoj borbi imaju sve dijabetičke udruge, a prije svega i svi dijabetičari, poručuju iz Udruge Dignitas.

Vezani članci

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više