"Broj stanova ovisi o potrebama ljudi na listi, kvadraturi i cijenama. U zadnje dvije godine kupili smo 33 što stana, što stanića, ali mislim da spadamo u jedan od rijetkih gradova koji tako pomažu svojim socijalno ugroženim građanima", rekao je dogradonačelnik Karlovca Dubravko Delić.
Ipak, Grad je krenuo u anketiranje Karlovčana kako bi utvrdio njihov interes za stanove iz POS-a (društveno poticane stanogradnje). Ne prejudicirajući rezultate ankete koja je otvorena do daljnjega, Delić je skeptičan da će ona dati dobre rezultate posebno stoga što je interes građana za prodaju stanova veći od onih koji ih mogu kupiti.
"To ilustrira i podatak da smo imali namjeru kupiti do 12 stanova, a dobili smo 200 ponuda. Ovi drugi gradovi koje smo kontaktirali imali su vrlo mali odaziv. Prije je to bilo drugačije", kaže Delić.
Ako bi anketa, ipak pokazala da interesa ima za POS-ove stanove tada bi se u Karlovcu gradila nova zgrada. Gdje bi ona bila, Delić za sad ne otkriva.