"Uvijek smo imali sto i nešto, uvijek je bila ta brojka troznamenkasta. Ovakva dvoznamenkasta na polovici sezone nije do sad bila", kaže ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo dr. Boško Milanković.
No, kako je došlo do povećanja u zadnjem tjednu, dr. Milanković kaže kako je teško prognozirati na kojoj će se brojci gripoznih sezona na kraju zaustaviti.
"Imamo pojavu da je svih ovih osam, devet tjedana gripa "kapala" po jedan, dva slučaja. Sada u desetom tjednu imamo 58 prijavljenih, a tjedan prije bilo ih je 33. To je određeni skok, od 15 oboljelih i za vidjeti je radi li se uistinu o "labuđem pjevu" na kraju sezone ili će možda biti manja pojavnost grupiranja virusa tj. blaži oblik epidemije", kaže dr. Milanković.