HSP se “obnovio” u Dugoj Resi, predsjednik Ž.Popović
Popović je ukazao i na potrebu otklanjanja brojnih poteškoća kojim se suočava Duga Resa
U Dugoj Resi obnovljena je podružnica HSP-a, a predsjednik je Željko Popović.
Prioriteti u radu su im daljnje jačanje podružnice i to osnivanjem ogranaka u svim mjesnim odborima na području Duge Rese, borba za ekološku čistu i privlačnu svima Mrežnicu, razvitak malog i srednjeg poduzetništva, s akcentom na OPG-ove i obrtništvo te rad na podizanju svekolikog životnog standarda.
Popović je ukazao i na potrebu otklanjanja brojnih poteškoća kojim se suočava Duga Resa, a to su problemi opskrbe električnom energijom, zastarjela komunalna infrastruktura, nedovoljna osjetljivost gradskih vlasti glede socijalno ranjivih skupina, kao što su mlada i stara populacija, što se očituje u izostanku adekvatnih programa i mjera pomoći mladim obiteljima i zaštite starijim osobama.
Na području Karlovačke županije trenutno djeluju podružnice u 4 grada – Ogulinu, Ozlju, Karlovcu i Dugoj Resi, u pet općina – Rakovica, Generalskom Stolu, Bosiljevu, Netretiću i Draganiću, te se očekuje osnivanje podružnica u barem u tri općine Bariloviću, Josipdolu i Cetingradu.