Kupa i Korana u Karlovcu jure prema rekordu: Obje su na 842 cm
Tisućljetni vodostaj iznosio je 855 cm prije 8 godina
Kupa i Korana u Karlovcu jure prema rekordu, a svi se nadaju da neće doći do 850 cm, niti oboriti vodostaj od 855 cm koji je zabilježen prije osam godina.
Gotovo uvlas istih vodostaja, s plus-minus jednim centimetrom ove dvije rijeke “napadaju” Karlovac, a najnapetije i najteže bit će na području nizvodno od Karlovca, na nebranjenim dijelovima nizvodno uz Kupu, od Selca nadalje.
Tamo se očekuje muka i štete, a voda je već od ranog jutra ulazila u dvorišta, gospodarske objekte i zgrade. Brojna karlovačka naselja odsječena su od svijeta, “zaokružena” vodom, a i dalje su zatvorene brojne ceste.
Tako su zatvorene u 16, 20 sati:
Koritinja – Rožan Breg, od Selca nadalje nizvodno, Stara cesta Ogulin, Josipdol-Oštarije, Donje Mekušje-Husje-Kobilić, Skradnik Ogulin, Tomašnica u Zadobarju, Belajske Poljice, Belajske Poljice- Ladvenjak, Jarče Polje – Novigrad na Dobri u mjestu Maletići,Brestovac -Turkovići, Ponikve – Zdihovo, Lipnik-Ribnik, Ladvenjak, Utinja – Manjerovići, Gornje Mekušje iza Aquatike, Gornje Mekušje – Kamensko, Donji Priselci iz smjera Grduna, Gradac pored DVD-a i pored glavne ceste prema Vodostaju i Donjem Mekušju, Brodarci uz Kupu i Brodarci most kod Sanika.