Katušin: Zvučalo je nestvarno kada sam govorio da imamo možda i najbolju generaciju u povijesti kluba
Veslači Korane su na Bledskoj regati, što se tiče klupskih plasmana, ostvarili najveći uspjeh u povijesti kluba.
Jako sam vjerovao u ovu generaciju i kad sam govorio u klubu da imamo jednu možda i najbolju generaciju u povijesti kluba, zvučalo je nestvarno. Na Bledu smo, što se tiče klupskih plasmana, ostvarili najveći uspjeh u povijesti kluba – kazao je trener Veslačkog kluba Korana Zlatko Katušin na današnjoj konferenciji za medije, na kojoj je klub sumirao rezultate ostvarene u dosadašnjem dijelu 2023. godine.
Katušin je kazao kako se događa nešto što je samo u snovima mogao priželjkivati.
– I to je rezultat jednog jako dugog rada, koji je ove godine došao na naplatu. Osobno sam jako vjerovao u ovu generaciju i kad sam u klubu govorio da imamo jednu možda i najbolju generaciju u povijesti kluba, zvučalo je nestvarno. Na Bledskoj regati, u vrlo jakoj konkurenciji, na kojoj se svaki ulazak u A finale smatra velikim uspjehom, mi smo osvojili sedam medalja. Što se tiče klupskih plasmana, to je sigurno najveći uspjeh u povijesti kluba. Sada nas očekuje regata Kupa ‘Miljenko Finderle’ u Ogulinu, 1. i 2. srpnja je Prvenstvo Hrvatske za kadete i juniore i, ono što je već sada izvjesno, je da će u nacionalnoj selekciji na Balkanskim igrama u rujnu u Rumunjskoj nastupiti Ema Hodak i Josip Jakšić, dok su Jan Latković i Šime Ravnjak na širem popisu. A Luka Hajdin ima 22. lipnja izlučnu utrku da ulovi normu za Svjetsko juniorsko prvenstvo u Parizu,
Naravno, izuzetno zadovoljan rezultatima bio je i predsjednik kluba Bruno Rogić, koji se požalio kako su imali jedan peh, koji im je gotovo do kraja ispraznio blagajnu.
– Prateći čamac za trenera počeo je puštati vodu. Sva moguća krpanja nisu pomogla da se on, 33 godine star, sanira. Tako da smo se potpuno neplanirano morali odlučiti za investiciju od 3.790 eura. I to nam se dogodilo u trenutku kad je situacija u blagajni kao i kod većine klubova – vrlo niska. Mislim da je to prvi puta u zadnjih 20-30 godina da smo došli do skoro prazne blagajne. KŠZ i Grad nam pomažu, ali to je nedovoljno, nema novca, tako da smo u potrazi za sponzorima i donatorima – naglasio je Rogić.
Rogić: Dogodio se gaf, svjesni smo da se to ne bi smjelo događati
Konferenciju za medije iskoristili smo i kako bismo od ljudi iz kluba zatražili pojašnjenje velikog gafa kojeg su učinili 4. lipnja, kada su medijima odaslali informaciju da će petero članova kluba nastupiti u sastavu reprezentacije na regati na Bledu. Naime, ta je informacija, koju smo i mi objavili, bila potpuno netočna. Korana je na Bledu imala samo dvoje veslača u reprezentativnoj vrsti, Emu Hodak i Josipa Jakšića, dok su Luka Hajdin, Jan Latković i Šime Ravnjak veslali u dresu kluba.
– Veslačkom klubu Korana se takve stvari ne bi smjele događati. Dogodile su se, u svoj toj gužvi oko priprema za Bled. I dogodio se gaf da je otišao krivi podnaslov. Svjesni smo da se to ne bi smjelo događati, pazit ćemo ubuduće – ispričao se predsjednik Rogić.
(autor: Gordan Tomičić)