Dinamo i Osijek četvrti puta zaredom u finalu Čavlekovog turnira, Rijeka i Lokomotiva igraju za broncu
Zagrepčani su za jedan postignuti pogodak više od Rijeke osvojili 1. mjesto u skupini Korana, a Lokomotivi je nedostajao jedan pogodak u dvoboju sa Željezničarom da ‘preskoči’ Osječane i plasira se u finale.
Nogometaši zagrebačkog Dinama i Osijeka igrat će sutra u finalu 12. izdanja međunarodnog U16 turnira ‘Branko Čavlović Čavlek’ i bit će to njihovo četvrto uzastopno međusobno finale. Rijeka i Lokomotiva borit će se za 3. mjesto.
Ovogodišnje natjecanje po skupinama bilo je vrlo neizvjesno do posljednjeg kola pa smo tek po završetku večerašnjih utakmica doznali sve sudionike sutrašnje završnice. U skupini Korana Rijeka je prijepodne u Karlovcu slavila nad Slavenom Belupom 3:0 i bacila ‘rukavicu’ branitelju naslova, zagrebačkom Dinamu, koji je večeras protiv Hrvatske dijaspore trebao pobjedu od dva ili tri pogotka razlike, ovisno o postignutim pogocima. I Zagrepčani su pobijedili s 3:1, taman koliko im je trebalo da se po razlici pogodaka izjednače s Riječanima, ali prođu u finale zbog jednog postignutog pogotka više.
Napeto je bilo i u skupini Kupa. Vodeći Osijek je prijepodne u Dugoj Resi s glatkih 5:0 bio bolji od Karlovca 1919 i jednom nogom zakoračio u finale. Međutim, umalo je ostao bez njega. Jer Lokomotiva je večeras na dugoreškom stadionu sa čak 7:1 nadigrala sarajevski Željezničar i nedostajao joj je samo jedan pogodak da preskoči Osječane i prođe u borbu za naslov pobjednika turnira. Ovako je momčad s Drave osvojila 1. mjesto u skupini i izborila novo finale s Dinamom, četvrto uzastopno.
Moramo ovom prilikom uputiti i jednu zamjerku organizatorima turnira. Naime, u svakom malo ozbiljnijem natjecanju utakmice koje odlučuju o plasmanu obično se igraju u isto vrijeme, kako bi se izbjeglo eventualno manipuliranje rezultatima. Nipošto ne želimo sugerirati da je u današnjim susretima bilo ičega takvoga, ali činjenica je da je Dinamo bio u povoljnijem položaju od Rijeke jer je uoči utakmice s Hrvatskom dijasporom točno znao koji rezultat mu je potreban za plasman u novo finale. Isto je tako i Lokomotiva uoči susreta sa Željezničarom znala koja pobjeda joj je potrebna za osvajanje 1. mjesta skupine, ali je ostala ‘prekratka’ za jedan pogodak.

RASPORED – srijeda, 2. kolovoza
18:00 Utakmica za 3. mjesto: Rijeka – Lokomotiva
19:30 Finale: Dinamo – Osijek
(autor: Gordan Tomičić)