Radio Mrežnica
USPJEH Podijeli

Lirijana i Hrvoje iz TUŠ-a treći na Junior Sommelier kupu u Puli

Radi se o ekipnom natjecanju učenika srednjih škola zanimanja konobar i turističko hotelijerski komercijalist

Učenici trećeg razreda zanimanja konobar karlovačke Turističko ugostiteljske škole Lirijana Jakšić i Hrvoje Babić osvojili su odlično 3. mjesto, odnosno brončanu medalju na 1. Junior sommelier cupu u Puli.

Radi se o ekipnom natjecanju učenika srednjih škola zanimanja konobar i turističko hotelijerski komercijalist natjecanju kojeg je organizirala Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula, jedan od 6 Regionalnih centar kompetentnosti u sektoru Turizma i ugostiteljstva.

Na natjecanju je, pod vodstvom svojih mentora, nastupilo sedam timova turističko-ugostiteljskih škola iz Splita, Rovinja, Opatije, Osijeka, Zagreba, Karlovca i domaćina Pule. Samo natjecanje bilo je vrlo zahtjevno i odvijalo se kroz šest modula:

Modul 1: Otvaranje bijelog vina i rastakanje u 6 čaša podjednako
Modul 2: Dekantiranje crvenog vina i rastakanje iz dekantera u 5 čaša podjednako
Modul 3: Otvaranje pjenušavog vina i rastakanje u 8 čaša podjednako
Modul 4: Priprema Spritza.
Modul 5: Opisivanja i preporuka vina
Modul 6: Tajni zadatak – izazov.

Oba člana ekipe natjecala su se u svih šest modula, na kraju su bodovi zbrajani, pobjednik je par s najviše bodova. Učenike TUŠ-a  je pripremala i na natjecanju pratila njihova mentorica Zdenka Tomljanović.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više