Dugorešanka Ivana Malobabić izborila nastup na Olimpijskim igrama u Parizu!
Bit će prva sportašica u povijesti grada na Mrežnici koja je nastupila na OI te prva iz naše županije nakon 2000. godine i nastupa veslača Jarnjevića u Sydneyu.
Dugoreška stolnotenisačica Ivana Malobabić izborila je nastup na Olimpijskim igrama u Parizu!
44-godišnja Malobabić, koja zadnjih godina igra za austrijski Villach, a istovremeno je i trenerica austrijske ženske juniorske reprezentacije, imala je priliku ‘vizu’ za Pariz izboriti na kvalifikacijskom turniru u Sarajevu, no zaustavila ju je Ukrajinka Bratejko. Međutim, ipak će braniti boje naše zemlje u Francuskoj zahvaljujući svjetskom renkingu.
Dugorešanka će tako biti prvi predstavnik naše županije na Olimpijskim igrama nakon dugo godina, točnije, od 2000. godine, kada je u Sydneyu nastupio karlovački veslač Tihomir Jarnjević. Također, bit će prva sportašica u povijesti grada na Mrežnici koja je nastupila na Olimpijskim igrama jer je jedini dosadašnji predstavnik Duge Rese bio nogometaš Željko Perušić daleke 1960. godine u Rimu.
(autor: Gordan Tomičić, foto: Facebook Ivana Malobabić)