"Platformi Mosta privukla nas je, kao i brojne druge takve liste u Hrvatskoj, ideja da je formirana kao zajednica jakih i nezavisnih pojedinaca koji se svatko u svojoj sredini godinama suprotstavljaju zlouporabi političke moći i demokracije, stranačkoj podobnosti, klijentelizmu i korupciji.
Osjećamo posebnu odgovornost spram svojih birača zbog ishoda postizbornih dogovora koji daje legitimitet upravo onoj politici i političkoj opciji protiv koje se dugi niz godina iskreno borimo u karlovačkom javnom i političkom životu te stoga njihove negativne reakcije razumijemo, osobito zato što u podržanoj političkoj opciji i dalje sjede brojni ljudi koji jasno iskazuju suštinski manjak demokratske procedure, kulture dijaloga i poštivanja različitosti.
S druge strane zadovoljni smo što je jedan od najkvalitetnijih stručnjaka u Vladi, dr. sc. Slaven Dobrović, upravo iz naše izborne jedinice postao ministar zaštite okoliša. S njim vodimo kvalitetan, intenzivan i sadržajan dijalog te smo uvjereni i inzistirat ćemo da se u Karlovcu napokon riješe gorući problemi: nedovršeni sustav obrane od poplava i kaotičan sustav gospodarenja otpadom.
Također s naše liste u Sabor su ušli vrlo kvalitetni ljudi i naši prijatelji Ivan Katalinić prof. iz Viškova i Marko Sladoljev prof. iz Zagreba.
Oštro osuđujemo svaki ideološki i svjetonazorski ekstremizam, osobito s najviše razine vlasti jer s pravom uzrokuje strah kod ljudi drugačijih svjetonazora i sumnju u demokratske tekovine i elementarna građanska prava.
Usprkos nekim negativnim postizbornim događajima na koje nažalost nismo mogli značajnije utjecati, mi ćemo nastaviti djelovati u okviru Nezavisne liste i to s istih pozicija kao i do sada – nezavisno, moralno i na dobrobit Karlovca", stoji na kraju Petračićeva priopćenja.