Na pitanje novinarke gdje je bio 1991. godine, premijer Orešković odgovorio je:
"Odlično pitanje. 1991. godine sam završio magisterij i išao sam posjetiti rodbinu u Münchenu. Onda sam uzeo vlak do Zagreba gdje sam vidio braću koji su bili na fronti u Generalskom Stolu".
Orešković je rekao i da nije služio vojsku jer u Kanadi nema vojske. Intervju pročitajte ovdje.