Podsjetimo, uređenje je financiralo Ministarstvo zaštite okoliša i prirode kroz Projekt integracije u EU Natura 2000 u vrijednosti od 1,75 milijuna kuna.
Uređena je posjetiteljska infrastruktura te rasvjeta u špilji.
U ovoj godini nastavlja se trajni monitoring šišmiša koji će dati smjernice za njihovo očuvanje, prijedlog održivog upravljanja zaštite šišmiša te uvjete i mjere za plan posjećivanja špilje.
Također, u tijeku je i ishođenje uporabne dozvole, a nakon toga kreće provedba najkvalitetnijeg modela upravljanja špiljom.