Ivona i Jadranko proše su godine punih 15 dana boravili u Nepalu obilazeći spomenuto područje Gornjeg Mustanga.
Svoj putopisno predavanje održali su protekloga tjedna pred u potpunosti ispunjenom Knjižnicom za mlade. Radoznali karlovački i dugoreški planinari s oduševljenjem su pratili sve što su Ivona i Jadranko rekli te pokazali fotografijama i video isječcima.
A veći dio putovanja kroz Mustang su propješačili vođeni obaveznim vodičem. Prenijeli su u Hrvatsku i utiske iz potresom pogođenog Nepala u čijem su glavnom gradu Katmandu slučajno sreli i alpinističku legendu Stipu Božića i glumca Vedrana Mlikotu.
Predavanje ovo dvoje karlovačkoj planinara bila je najbolja pozivnica svima da se pridruže planinarskoj obitelji PD Dubovca.