Radio Mrežnica
Podijeli

Na edukaciji i 2. generacija profesora

U Knjižnici za mlade danas je s edukacijom krenula 2. generacija nastavnika i stručnih suradnika iz srednjih škola i domova.

Prvi seminar održat će se na temu stresa i sagorijevanja na poslu, a na njemu će prisustvovati 20 djelatnika iz Trgovačko-ugostiteljske škole, Šumarske i drvodjeljske škole, Tehničke škole, Mješovite industrijsko-obrtničke škole, Ekonomske škole, Medicinske škole, Učeničkog doma i Centra za pružanje usluga u zajednici Vladimir Nazor.

Cilj je projekta  univerzalna prevencija svih oblika ovisnosti kod mladih srednjoškolske dobi, a financira ga Ministarstvo zdravlja. Projekt je prvi put započeo s provedbom 2014. godine te je ostvario velik uspjeh među korisnicima.

On je zapravo inačica prevencijskog programa koji Grad Karlovac provodi već devet godina među nastavnicima i stručnim suradnicima u svojim osnovnim školama.

Uz edukaciju odraslih, Carpe Diem nastavlja i s edukacijom novih generacija mladih u Karlovcu, kao i njihovih nastavnika. Dio aktivnosti provodit će se i u srednjim školama u Ogulinu i Slunju.

Prva aktivnost u okviru projekta obuhvaća provođenje psihoedukativnih seminara za prosvjetne djelatnike. Naime, pokazalo se da je jedan od najboljih načina prevencije problema s ovisnošću kod mladih, upravo uspostava odnosa ravnopravnog dostojanstva između mladih i odraslih koji su zaduženi za njihovu brigu i skrb. Zahvaljujući tome, mladi razvijaju samosvijest i osjećaj vlastite vrijednosti te će biti u stanju oduprijeti se u različitim rizičnim situacijama.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više