Radio Mrežnica
Podijeli

“Mladi će nam svi iz Karlovca u Zagreb”

Dok su jedne zanimale teme za koje su već ranije tražili odgovore, druge, poput SDP-ovca Borisa Ožanića, zanimalo je nešto o trećoj razvojnoj osi.  Za nju je čuo tek na stručnom izletu u Sloveniji.

"Navodno je njihova županija nama već dvaputa uputila zahtjev o tome da li smo zainteresirani da zajedničkim snagama probamo progurati jedan cestovni koridor koji se službeno zove ‘Tretja razvojna os’", pitao je vijećnik Ožanić.

Sastanak s predstavnicima slovenskih gradova je već održan, odgovara župan Ivan Vučić.

"U Gospodarskoj komori Karlovačke županije uz prisustvo župana Metlike, Semiča i Črnomlja, njihove i naše gospodarske komore, predstavnika Karlovačke županije i predstavnika Unsko – asnskog kantona, gradova Bihaća, Cazina i Velike Kladuše. Tada je prezentirana buduća trasa ili želja za trećom razvojnom osi", napomenuo je župan.

Prosječna plaća u Karlovačkoj županiji je…?

HSLS-ovog Dragutina Belavića zanimalo je kolika je prosječna plaća u Karlovačkoj županiji. Župan Vučić, kaže, da do tog podatka ne mogu doći već četiri godine.

Belavić zbog toga što su u Zagrebu znatno veće plaće nego u Karlovačkoj županiji, predlaže da dio agencija ili državnih tvrtki poput Hrvatskih voda svoja sjedišta presele u Karlovac, kako bi se, kaže, "Hrvatska ravnomjerno razvijala".

"Očito je da će sva naša mladost odlaziti u Zagreb i naša županija će biti sve rjeđe naseljena i da u tom smjeru trebao pokazati inicijativu da želimo ili neko od ministarstva i agencija, javnih poduzeća ovdje. Zašto Hrvatske vode ne bi imale sjedište u gradu Karlovcu, jedinom gradu koji nema sistem obrane od poplave? Pa bi se oni prostori u Vukovarskoj možda otvorili za ministarstvo zaštite okoliša da se ne moraju plaćati velike najamnine", pojasnio je svoj prijedlog Belavić.

Želja je to svih u Karlovcu i Karlovačkoj županiji, poručuje župan.

"Bumo vidjeli da li će ukinuti agencije, hoće li ih biti više pa onda da neka dobije i sjedište u Karlovačkoj županiji. To smo predlagali i bivšoj vladi", kaže Vučić.

Ulazi i izlazi na autocestu nedostaju

Osim ove teme, HSLS-ovac Belavić potegnuo je i pitanje malog broja ulaza i izlaza na autocestu u Karlovačkoj županiji.

"Autocesta kroz Karlovačku županiju, na oko 80 kilometara ima samo četiri čvora dok npr. obilaznica grada Zagreba, koja je u koridoru autoceste, ali se ne naplaćuje, ima sigurno dvadesetak čvorova, tj. ulaza i izlaza. Samobor i Sveta Nedjelja na oko 10 kilometara autoceste imaju dva ili tri ulaza i izlaza s autoceste. Zato bih ja da ovdje pokrenemo inicijativu i da na trasi autoceste kroz našu županiju pokrenemo i označimo mjesta potencijalnih ulaza i izlaza na autocestu", kaže Belavić dodavši da bi to doprinijelo vraćanju života u županiju.

Most u Gornjem Pokupju

Zašto nije počela gradnja mosta u Gornjem Pokupju, kad su je Hrvatske ceste najavile za treći kvartal 2016. zanimalo je vijećnika Branka Jakšića. Župan je obećao ponovo poslati upit nadležnoj državnoj tvrtki.

Među županijske vijećenike vratio se Mile Bionda. Nakon što je ranije zamrznuo svoj mandat te ga je u Skupštini zamijenio bivši stranački kolega, nekadašnji HNS-ovac Dean Žabčić, Bionda je svoj mandat sada ponovo aktivirao.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više