Radio Mrežnica
Podijeli

Klešić:Hrvatska iskoristila samo 50% EU novca

Hrvatska je od Europske komisije do kraja 2014. primila 431,7 milijuna eura ili 50,3 % od raspoloživog iznosa.

"S obzirom da je iz strukturnih instrumenata financijskog razdoblja od 2007. do 2013. godine preostalo za ugovoriti još 207,4 milijuna eura, a za isplatiti krajnjim korisnicima 568,9 milijuna eura te da se navedena sredstva moraju trošiti do konca 2016. godine, tu postoji rizik da sredstva neće biti iskorištena", naglasio je Klešić.

Europski novac i njegovo povlačenje u Karlovačkoj županiji nedavno je zanimao i županijskog vijećnika iz redova laburista Marijana Grubešića. O tome koliko Karlovačka županija participira u mjesečnoj članarini za članstvo u Europskoj uniji te koliko je do sad povukla novca dobit će pisani odgovor.

Ipak, župan Ivan Vučić mu je rekao:

"Do sada, ako računamo predpristupne fondove, gdje smo puno više povukli novca nego iz strukturnih fondova, u Karlovačku županiju je negdje oko 160 milijuna eura, ako računamo već završene projekte, projekte koji su započeli te koje su dobile udruge".

Prema nekim statistikama, dodaje Vučić, Karlovačka županija je treća po povučenom novcu u Hrvatskoj.

"To je neslužbeni podatak, a do službenih od ministarstva jako teško dolazimo. Voljeli bismo znati je li to tako da se možemo pohvaliti, ali nekako u to ne vjeruje", naglasio je župan.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više