Dokumentarna emisija ”Tragovi” ovog ponedjeljka prikazat će zločin koji je svojevremeno potresao Hrvatsku, iz perspektive svih sudionika koji su na izravan ili neizravan način uključeni u sam događaj. Tako su za emisiju ”Tragovi” pred kamerama Nove TV, po prvi puta govorili i stručnjaci iz policije i Državnog odvjetništva koji su radili na konkretnom slučaju koji će se emitirati u ponedjeljak od 22:30 sati. Uz njih, Domagoj Mikić razgovarao je i s obiteljima žrtve i ključnim svjedocima te će sve izjave biti prikazane u emisiji. Osim izjava, kriminalistička priča se dodatno prati kroz snimane rekonstrukcije samog zločina, kao i najavama voditelja sa lokacije koja je dio samog zločina.
U prvoj emisiji donosimo priču o 16-godišnjoj Aniti Kulaš iz mjesta blizu Dugog Sela, kojoj se izgubio svaki trag nakon silaska na autobusnoj stanici svega nekoliko metara od kuće. Bezbrižna tinejdžerka osim što je odrađivala praksu u frizerskom salonu, vikendom je uživala u izlascima sa svojom najboljom prijateljicom i njezinim dečkom. ”Posumnjali smo da bi Anita mogla biti eventualno žrtva kaznenog djela trgovanja ljudima”, otkriva u emisiji policijski službenik koji je radio na slučaju, a ono što je uslijedilo šokiralo je cijelu Hrvatsku.