Radio Mrežnica
Podijeli

Slikao “pauka” u akciji pa dobio “bukvicu”

Jutros je "snimio" pauka kako kruži karlovačkim Grabrikom, kako je rekao, tražeći žrtvu. Ono što mu se tada dogodilo, zavrijedilo je objavu u vijestima.

Kako Tomašić kaže, u tom trenutku, u 8,45 sati,  jedan automobil je parkiran na nogostupu, ali izvan zgrada. Točno je da je nepropisno parkiran i da je naišla prometna policija te bi bilo sasvim normalno da plati kaznu ili bude upozoren,kaže Tomašić.

Ipak „pauk“ se zaustavlja, iz njega izlazi jedan djelatnik i fotografira automobil.  Na „pauku“ su upaljena sva 4 žmigavaca, a „pauk“ je na pola ceste i blokira promet. Nikakav znak (privremeni) upozorenja nema, ali su na „pauku“ upaljene rotirke, iako ne znam po kojem je zakonu to vozilo na službenom zadatku, nastavlja Tomašić.

Sve je fotografirao mobitelom, a to su vidjela i dvojica djelatnika "Pauk službe" pa stali u naumu "dizanja" automobila, čekajući da se Tomašić makne. No, on je bio uporan, pa šetao pet minuta, a u to vrijeme stigao je i vlasnik vozila te htio otići.  Po Tomašićevim riječima, prišao mu je djelatnik „Pauka“ i vjerojatno ga upozorio na parkiranje.

A tada se Tomašić odlučio umiješati, "kao slobodan građanin RH". – Tko vam je dao pravo da zaustavljate vozača i držite mu prodike kako je dobro prošao, što su bili uviđajni i nisu mu odvezli auto, a mogli su, govori Tomašić. Misli da bi na kraju auto i "digli" da on nije naišao. U tom trenutku, po njegovim riječima, iz vozila je izašao i drugi djelatnik.

Slikao sam vašeg psa kako se pokakao, a vi niste pokupili govna

– Jedan od njih mi je tada svečano priopćio da je vidio da sam ih slikao i da je on slikao mog psa kako se pokakao, a ja nisam pokupio govno i da će, ako ja prijavim njih, on prijaviti mene kako moj pas kaka, a ja ne kupim govna.  Zamolio sam ih da mi pokažu ovlast kojom mogu legitimirati građane i odvoziti nepropisno parkirane automobile bez nazočnosti policije, nastavlja Tomašić. Kaže da su mu odgovorili da on nije odvjetnik i da mu to neće pokazati, da oni jako dobro znaju tko sam ja i da pazim kako se ponašam. Je li skrivena i direktna prijetnja, neka čitatelji prosude sami.

-Reagirao sam zato što imamo u ROZP puno upita potrošača kada i gdje im pauk smije odvesti automobil, jer se „dizanje“ automobila izgleda, pretvorilo u vrlo unosan biznis. – Nisu potrošači po tom pitanju uvijek u pravu, ali da nepropisno parkirane automobile po svom nahođenju bez policijskog ili gradskog naloga odvoze djelatnici „pauka“, je neprihvatljivo i pitamo se što radi policija i sigurnosne službe dozvoljavajući da bilo čiji „pauk“, jer takav specijalni automobil nije problem nabaviti, vozi bez nadzora po gradu, da može blokirati promet gdje želi, a ne daj Bože da takvo vozilo bez nadzora dođe pred neku javnu instituciju sa nekoliko stotina kilograma eksploziva, kaže Tomašić koji je u tom trenu gledao vijesti o događajima u Ankari. Pita se na kraju je li ovo slobodan lov na potrošače?

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više