Radio Mrežnica
Podijeli

OB Karlovac u plusu i bez dugova

Naime, Crnica je za Radio Mrežnicu najavio i investicijski ciklus u Općoj bolnici u ovoj godini, ali i da je bolnica spremna za vraćanje u županijske ruke. 

– Naša bolnica je u najboljoj je situaciji u Republici Hrvatskoj po pitanju svog poslovanja. Nikome nismmo dužni, nemamo obveza prema dobavljačima, one se na vrijeme servisiraju i imamo višak u poslovanju. To je nešto što je dobro za župana i županiju da imaju čistu situaciju, da nema nikakvih opterećenja niti straha od preuzimanja prava i upravljanja bolnicom, naglašava.

Uz to bolnica bi i ove godine trebala biti veliko gradilište jer dobiven je projekt energetske učinkovitosti, a planirana je i obnova još nekoliko bolničkih odjela. Sve kako bi se dodatno smanjili troškovi poslovanja.

– U bolnicu će se ove godine, nadam se, negdje oko 130 milijuna kuna; 80 milijuna sigurno ide u program energetske obove, a 30 milijuna kuna ulaže se u Dnevnu bolnicu – oba ta projekta su u poodmakloj fazi projektiranja i bit će realizirani do konca rujna odnosno studenog ove godine. Uređuje se i Odjel onkologije i hematologije te dio dnevne bolnice koji mu pripada, a ide se i u premiještanje naše praonice veša sa Dubovca na Švarču. Bit će integrirana u postojeću toplanu – energanu bolnice, objasnio je dr. Crnica.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više