Radio Mrežnica
Podijeli

Spajanje na odvodnju u Mostanju do 6. mjeseca

Nedavno je to na sjednici Gradskog vijeća potvrdio i direktor Vodovoda i kanalizacije Ivan Mrzljak demantiravši pri tom informacije da nova kanalizacija uopće nije u funkciji. Još lani u lipnju stanovnici ove karlovačke gradske četvrti dobili su obavijest o obvezi priključenja, dodao je.

– Mostanje je, također i prvo naselje na području grada Karlovca na koje je primjenjena nova odluka o priključenju pa će svaka kuća u Mostanju imati svoje, zasebno, reviziono okno na koje se može priključiti. Međutim, ja sa žaljenjem moram konstatirati da se do danas jako mali broj građana se priključio na kanalizaciju u Mostanju, rekao je Mrzljak.

No, HSS-ov vijećnik Predrag Pavlačić s terena je dobio drugačije informacije – da ih nitko nije kontaktirao niti se mogu priključiti na sustav odvodnje.

– Kažu da je ta kanalizacija praktički, u vezi ovih poplava, bila zatrpana, nalgasio je Pavlačić.

Tko god želi više informacija može doći u Vodovod i kanalizaciju, odgovara Mrzljak istaknuvši kako je priključivanje na kanalizaciju obveza Mostanjčana za koju rok ističe za dva mjeseca.

– U šestom mjesecu ove godine izlazi rok o obezatnosti priključenja pa bi bilo dobro da i ovako apeliramo na građane da se priključe na izgrađenu kanalizaciju. Moram istaknuti i to da se neke kuće bez svojih internih precrpnih stanica neće moći priključiti na kanalizaciju. To je poznato jer se kanalizacija ne radi prema kućama nego kao komunalno-infrastrukturni projekt, zaključio je Mrzljak.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više