Radi se o jednom od najvećih europskih robotičkih natjecanja sa sudionicima iz cijele Europe.
U srednjoškolskoj kategoriji nastupilo je 36 ekipa, sastavom iz Austrije, Njemačke, Francuske, Švicarske, Italije, Bugarske, Slovačke i Hrvatske (ukupno su na natjecanju nastupile 134 ekipe u svim kategorijama), a treće mjesto osvojili su upravo karlovački srednjoškolci.
Albert i Filip imali su niz zapreka za odlazak na spomenuto natjecanje – od nedostatnih financijskih sredstava do tehničkih problema, ipak njihov trud na izradi robota, uz žrtvovan svaki trenutak slobodnog vremena, uložene ideje i znanja, ovime je nagrađen na najbolji mogući način.
Vremena za odmor i opuštanje nema jer slijede nova međunarodna natjecanja na kojima žele pokazati i dostići još bolje rezultate.