Radio Mrežnica
Podijeli

Potpisima građani protiv skupljeg dopunskog

Velik broj potpisa već je prikupljen u svim organizacijama Hrvatske stranke umirovljenika u Karlovačkoj županiji, a posebno u Karlovcu. 
– Potpisi idu jako dobro. Ne odlaze samo naši članovi već i puno građana srednje životne dobi. Ogorčeni su radi tog povećanja, kaže predsjednica karlovačkog HSU-a Nada Eleta.

Iako se 19 kuna, koliko iznosi povećanje, nekome ne čini puno, umirovljenicima, ističe Eleta, to je velik novac. – Svaki dan 19 kuna; možda od toga i žive. Vidimo kakva je ekonomska situacija ne samo umirovljenicima već i onim koji ne rade ili onima koji rade, a ne primaju plaću. Velik je broj ljudi koji spadaju u skupinu s malim primanjima.

Osim toga, u HSU-u se pribojavaju da bi ovo poskupljenje moglo biti samo najava novih. – Bojimo se i protiv smo pogodovanja privatnim osiguravajućim kućama, protiv bogaćenja na teret radnika i umirovljenika koji su cijeli radni vijek uplaćivali doprinos za zdravstvo i protiv dodatnog prebacivanja troškova na građane, kao što je slučaj s dopunskom osiguranjem, kaže Eleta.

Potpisi se još sutra prikupljaju u prostorijama stranke na Mažuranićevoj obali, dok će se u petak peticiju moći potpisati na karlovačkoj tržnici od 8 i 30 do 11 sati kod Kauflanda. Nakon toga peticiju će se opet moći potpisati u stranci. Prikupljanje traje do 30. travnja.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više