Snježni vikend i prometna akcija: Najviše onih prebrzih na cestama, bilo je i pijanih
Gotovo 2 promila imao je uhvaćeni 33-godišnji vozač u Karlovcu
Prvi pravi zimski vikend je iza nas, a unatoč otežanim uvjetima za vožnju u cijeloj unutrašnjosti zemlje, i ovoga puta policija je u prometu uhvatila prekršitelje pravila, njih 161.
Tom prilikom utvrđen je 161 prekršaj, a od toga se 10 prekršaja odnosi na upravljanje vozilima pod utjecajem alkohola, 20 na prekoračenje brzine kretanja vozila, 11 na nekorištenje sigurnosnog pojasa te osam na korištenje mobitela za vrijeme upravljanja vozilom.
Najveća koncentracija alkohola izmjerena je kod 33-godišnjeg vozača osobnog automobila u Karlovcu, a iznosila je 1,93 promila.
Najveća izmjerena brzina kretanja vozila bila je 102 km/h na državnoj cesti D1 na području grada Karlovca, na dijelu prometnice gdje je ograničenje 50 km/h.
L. Grčić