Predvođeni izbornikom Željkom Babićem koji je već bio na Dubovcu i to nedavno, došli su u Nacionalno svetište i sudjelovati u svetoj misi, a onda dobili i blagoslov, ali i zagovor Svetog Josipa. Kako je to najbolje rekao mons. Antun Sente, rektor Svetiša, "molit ću se Svetom Josipu da se iz Rija vratite sa zlatnom medaljom".
Za naše reprezentativce vjera ima veliko značenje i danas su je i javno iskazali u Karlovcu.
Ivan Čupić rekao nam je kako je odgojen u kršćanskoj obitelji.
– Ovo je posebno mjesto. Prvi sam puta ovdje i počašćen sam što sam dio ovoga, a sutra ću mirnije u Rio. Imam djecu, a vjera mi puno znači. Kad dođem kući, i ugledam ih, to je veliki poticaj. Baš kao i ovo danas u duhovnom smislu.
Izbornik Željko Babić koji je i sam nedavno svjedočio vjeru na Dubovcu vjeruje da će njegovi dečki biti fizički, mentalno i duhovno spremni za sve napore koji im predstoje. Teško mu je bilo što prognozirati, no zna da će dati sve od sebe.
Prisjetio se izbornik Babić i svog posjeta Dubovcu.
– Bio sam tu kod velečasnog prije 3-4 mjeseca i obećao sam da ću se vratiti i zahvaliti svetom Josipu na svim rezultatima. Jasno je da svi mi želimo zlato, kao što želimo sve najbolje našoj Domovini, no nekad se ne stvore preduvjeti za ono najbolje. Fokus ne treba biti na medalji, nego na obavezama koje imamo prema državi i sportu. U angažmanu, disciplini, pripadnosti i vjeri u ekipu nas nitko ne smije pobijediti, a da li će to biti dovoljno zlato ili 7. mjesto, pokazat će vrijeme. Ako osvojimo medalju to će biti prekrasno i mi ćemo napraviti sve da to i ostvarimo, rekao je Babić
A onda otkrio i svoje katoličko nasljeđe, ali i životno opredijeljenje.
– Od malena idem u crkvu, prije iz tradicije jer su me roditelji tjerali, a danas je to opredijeljenje. Idem često u Međugorje, bio sam i tu u Karlovcu i imao jedno lijepo iskustvo. Zavjetovao sam se da ću se vratiti svetom Josipu i pomoliti. Ograničeni smo ljudi i samo je jedan apsolutan – Isus Krist. I u skladu s tim nastojim živjeti.
Ni Igor Karačić ne krije da im je vjera na prvom mjestu.
– Vjera nam je na prvom mjestu, da nije tako, ne bismo danas bili tu. Izbornik Babić to preferira i ne možemo otići niti na jednu utakmicu, a da ne obavimo blagoslov. Drago mi je da smo posjetili Karlovac i ovu crkvu i mislim da bez vjere i podrške svih ovih ljudi i molitve nikada ne bi napravili sve te velike rezultate do sada. Ne smijemo ništa obećavati, ali imamo dobar kolektiv, dobru atmosferu i mislim da imamo ekipu za velike domete. No, imamo dosta ozljeda i nadam se da će se svi oporaviti do prve utakmice.
Monsinjor Anton Sente, rektor Svetišta poručio je rukometašima da njihovo zajedništvo može biti primjer, kako za obitelj, tako i za društvo jer se jedino zajedništvom može doći do pravih rezultata. – Molit ću se svetom Josipu da se iz Rija vratite sa zlatnom medaljom, rekao je Sente.