Radio Mrežnica
Podijeli

Karlovački speleolog spašen na Velebitu

Mladić star 22 godine istraživao je jučer jamu Klementina kad ga je na dubini od 140 metara priklještila stijena. Kako je riječ o jako uskom području drugi kolege nisu mu mogli pomoći pa je u pomoć pozvana Hrvatska gorska služba spašavanja. Čak 38 članova HGSS-a krenulo je u akciju spašavanja koja je trajala cijelu noć.

Najprije se do njega spustila ekipa koja ga je uspjela osloboditi iz kamenog odrona i liječnica HGSS-a koja ga je pregledala i zbrinula, kažu u HGSS-u.

Spelolog nije teško ozlijeđen i sada se pod liječničkom paskom u bivaku u jami, odmara i priprema za transport prema gore. Za to vrijeme drugi dio tima HGSS-a radio je na proširivanju uskih jamskih kanala kroz koje transport treba proći.

U 9,50 Karlovčanin je spašen odnosno izvučen na površinu i u dobrom je stanju. Tijekom izvlačenja uz njega su bila dva liječnika.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više