Radio Mrežnica
TAEKWONDO Podijeli

‘Pranašima’ dvije medalje na Europskom klupskom prvenstvu u Sarajevu, Oscar Kovačić srebrni, Matea Jakovović brončana

Patrik Čolić okitio se timskom broncom na G1 turniru Austria Open Poomsae, ali zahvaljujući malobrojnoj konkurenciji

Borci karlovačke Prane osvojili su dvije medalje na Europskom klupskom prvenstvu u Sarajevu. Oscar Kovačić izborio je srebro kod seniora do 80 kg, a Matea Jakovović broncu u kategoriji juniorki do 52 kg.

Kovačić je bio prvi nositelj svoje kategorije seniora do 80 kg, među 18 boraca, pa je u šesnaestini finala bio slobodan. U osmini finala u dvije je runde pobijedio Cristiana Zinata iz Italije, a s 2:0 u rundama potom je u četvrtfinalu bio bolji od Mohameda Chehadea iz Švedske. Polufinalnom pobjedom 2:1 nad Turčinom Ferhatom Muhammetom Sarogluom osigurao je borbu za zlato, no u njoj je poražen od reprezentativnog kolege Leona Hrgote iz splitskog Marjana u dvije runde.

Jakovović je u kategoriji juniorki do 52 kg, među 35 natjecateljica, također bila slobodna u prvom kolu. Potom je u dvije runde prošla dvije predstavnice Turske, Ervu Gunbeyaz i Zehru Yildirim, u četvrtfinalu je s 2:1 u rundama izbacila Grkinju Rozu Theofaniju Tsoutsiku, a polufinalu je izgubila od kasnije osvajačice zlata Marije Miladin iz splitskog Marjana u dvije runde.

Matea Magdić je kod seniorki do 67 kg poražena odmah u šesnaestini finala od Turkinje Ozge Ozbey s 2:0, Klara Bošnjak je kod juniorki do 42 kg u osmini finala pobijedila Turkinju Sakibe Su Dag s 2:0 pa u četvrtfinalu izgubila od Francuskinje Enee Brunet s 2:1, a Aleks Dakić je kod juniora do 55 kg izgubio u prvom kolu od Ukrajinca Oleksandra Trachuka s 2:0. U kategoriji juniora do 59 kg nastupili su Jakov Žilić i Karlo Bošnjak. Bošnjak je odmah u prvom kolu ispao od Turčina Abdurrahmana Yilmaza Kilica s 2:0, a Žilić je u šesnestini finala u dvije runde pobijedio Portugalca Luisa Diasa pa u osmini finala izgubio od prvog nositelja Georgija Georgieva iz Bugarske s 2:0.

Čoliću timska bronca u Austriji, ali samo zahvaljujući malobrojnoj konkurenciji

Njihovi klupski kolege ‘formaši’ Patrik Čolić i Filip Štedul nastupili su na G1 turniru Austria Open Poomsae. Čolić je s Penezićem iz Čigre i Turčinom Erkutom u kategoriji juniorskih timova došao do bronce, ali samo zahvaljujući malobrojnoj konkurenciji. Naime, u spomenutoj su kategoriji nastupila samo tri tima, a Čolić, Penezić i Erkut su u polufinalu glatko poraženi od Nijemaca rezultatom 7.783:7.349.

U pojedinačnoj konkurenciji Čolić je kod juniora izgubio odmah u šesnaestini finala od Jonaya Jahna Valenzuele iz Njemačke 7.732:7.699, a Štedul je u freestyle kategoriji zauzeo 10. mjesto s ocjenom 5.266.

(autor: Gordan Tomičić)

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više